Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna
w Siemiatyczach

4 lutego b. r. obchodzony był Światowy Dzień Walki z Rakiem ,który został ustanowiony w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

          Podczas   ferii   zimowych   pracownicy   Powiatowej   Stacji   Sanitarno-Epidemiologicznej   w   Siemiatyczach    we   współpracy  z   Komendą Powiatową   Policji
w Siemiatyczach przeprowadzili spotkania  informacyjno-edukacyjne z uczestnikami wypoczynku i ich opiekunami. Zajęcia odbyły się na zimowisku w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie  i Siemiatyckim Ośrodku Kultury w Siemiatyczach.

         Głównym tematem zajęć był bezpieczny wypoczynek zimowy  ze zwróceniem uwagi na bezpieczne organizowanie zabaw zimowych oraz prawidłowego odżywiania .  Omówiono też zasady dbania o higienę, jako bardzo ważny czynnik w profilaktyce grypy. Podczas zajęć wykorzystano również prezentacje, krzyżówki, quizy oraz ulotki o tematyce zdrowotnej. Dzieci  otrzymały drobne upominki ufundowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siemiatyczach.

Zimowisko 2019

zimowisko 2 2019

zimoisko 3 2019

Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Oto kilka porad ,aby przebiegały bezpiecznie:

grypa 3

niebieska gotowa